Su Şahin

Deneme

Kum Tanesi

05 Kasım 2017 - 20:53

Su Şahin

2 dk.

Bir şeyleri anlayamadığımızda sınıflandırmaya başvururuz. Sınıflandırma, bize yardımcı olur değil mi? Belki bu alanda olabilir ama insanlara aynısını yapınca yardımcı etkisi olduğunu hiç sanmıyorum. Ama bunu hepimiz zaten biliyoruz, haklısınız. Peki, hâlâ neden hiçbirimiz vazgeçemiyoruz? Doğuştan gelen bir istek mi; zaten güçsüz olan birliğimizi ufalamaya çalışmak? Yoksa kum tanesi kadar değerimizin olmadığı bu dünyada, kendimizi özel hissetmek için mi? Daha fazla soruya gerek yok, hiçbir cevabın kabul edilemez olduğunu biliyorum.

Birlik ve beraberlikten bahsedip duruyoruz; aynı zamanda bunun oluşması için çabaladığımızı görüp kendimizle gurur duyuyoruz. Ne kadar gülünç! Önce tüm dünyayı parçalara bölüyoruz, sonra da birkaç taneyi birbirine yapıştırıp bunu alkışlıyoruz. Herkes kendi toplumu için kendini paralarken bunun boşa olduğunu, aslında daha çok parçalandığımızı nasıl anlatacağız? Ne kadar kendi çevrenizdekileri birleştirmeye çalışırsanız; bağlarınız ne kadar güçlü olursa kendinizden olmayana o kadar düşman olursunuz.

Savaşları kazanmanın en önemli yollarından biri, birlik ve beraberliktir değil mi? Dikkat ederseniz savaş dedim. Bir savaşı kazanmaya ihtiyaç duymayın. Savaşları bitirmeyi amaç haline getirin ki dünya, kardeşlerin savaştığı bir yere dönüşmesin.

fikir dünya deneme insan insanlık hata birlik olmak su şahin kardeşlik birlik ayrıştırmak kum tanesi

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.