Su Şahin

Deneme

Gölgelerin Arasındaki Kelebek

23 Ekim 2017 - 21:24

Su Şahin

2 dk.

Bazı insanlar, ömrünün büyük kısmını kişilik bulmacasını çözmeye adayarak geçirir. Ben de onlardan biri olacağımı zannediyordum. Fakat son zamanlarda bunu değiştiren bir şeyler oldu. İçimde, kendimin bile tanımadığı gölgelerle karşılaşmaya başladım. Bu kadar uzun süre nasıl sakladığımı bilmediğim gölgeler. Bunun kişiliğin oturup oturmaması ile ilgili olduğunu düşünenleriniz vardır eminim. Acaba gerçekten öyle mi? Yoksa hepimiz gerçek benliğimizi saklamak zorunda mı bırakıldık?

Çocukluğumuzun henüz ilk dönemlerinde tabularla eğitilmeye başlamıştık bile. Ne istediğimizden daha önemli olan, neyin doğru olduğu idi. Kime göre doğru olduğu ise tartışılır tabii ki.

Ruhumuzun derinliklerinde, aklına gelen her şeyi yapmak isteyen bir kelebek vardı. Dünyanın içimizdekilere bu kadar yabancı olması şaşırttı küçük kelebeğimizi. Mecbur olduğumuzu zannederek kanatlarını koparıp bizim bile bulamayacağımız bir köşeye attık. İçimizdeki kanatları kopartılmış kelebek, ne zaman iyileşecek ya da iyileşebilecek mi? Kimse bunu düşünmedi. Bir süre sonra biz de onun iniltilerini kulak ardı etmeye başladık. Neredeyse unuttuk. Çok mu geç artık kurtarmak için? Yoksa umut var mı hâlâ?

Hiçbir zaman geç kalmış sayılmayız. Yeter ki onu kurtarmak için bir şeyler yapalım. Acılı yakarışlara kulak tıkamayalım ki hiçbir kelebeğin ışığı söndürülmesin.

kelebek deneme çocukluk büyümek düşünceler ilişkiler benlik gölgeler su şahin

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.