Sizden Gelenler

Sizden Gelenler Gece Dergi

Gölge Edebiyat Topluluğu - Gece Dergi Etkinliği

02 Haziran 2017 - 22:44

Sizden Gelenler

2 dk.

Dokuz Eylül Üniversitesi - Gölge Edebiyat Topluluğu olarak, yılın son etkinliğinde Gece Dergi okuması yaptık.

Son yıllarda çoğalan popüler kültür ve edebiyat dergileri, tüm kitapçıların raflarını doldurmuşken nitelikli edebiyata ulaşmak, seçiciliği gerektiriyor. Bu bakımdan Gece Dergi bizlere, kâr amacı gütmeksizin edebiyatın hâlâ yapılabildiğini gösterdi.

Üniversitemizde yeni kurulan bir topluluk olmamıza rağmen, edebiyatseverlerin kısa sürede bir araya geldiği bu sıcak ortamda, yaptığımız okumalar içinde Gece Dergi incelemesi; biz, okuyan ve yazan öğrencilere büyük katkı sağladı. Her sayfadaki yazma kaygısı, içimizden birilerininkiyle mutlaka ortaktı. Hatta yer yer siteyi açarak yazarların diğer yazılarına da göz attık.

Sinema, Kitap bölümlerinde “Mutlaka incelememiz gerekiyor.” dediğimiz filmleri, kitapları not aldık. Yeri geldi biraz acımasız davrandık, yeri geldi hayran kaldık ancak son tahlilde; okuma ve yazma isteğimiz körüklendi, derginin ismi zihinlerimizde yer etti. Güzel duygularla, yorulmuş bir zihinle çıktık odadan. Belki çoğumuz, içinden “Ben gece bir güzel inceleyeyim şu dergiyi.” diyordu.

Sözün kısası, bize bu güzellikleri yaşatan Gece Dergi’ye, tüm okuyanlar adına teşekkürlerimizi sunuyoruz...

- Gölge Edebiyat Topluluğu -
 

Dokuz Eylül Üniversitesi - Gölge Edebiyat Topluluğu

 

Gölge Edebiyat Topluluğu - Gece Dergi Okuma Etlinliği

 

Gölge Edebiyat Topluluğu - Okumak Güzeldir

gece dergi okumak güzeldir gölge edebiyat topluluğu dokuz eylül üniversitesi gece dergi etkinliği dergi okumak popüler edebiyat kar amacı gütmemek okuma kampanyası

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.