Şevval Kopal

Deneme

Ben

11 Şubat 2017 - 02:40

Şevval Kopal

2 dk.

Ben sevmem topuklu ayakkabı giymeyi. Ayaklarımda ve belimde sorun var zaten; düğünde, cemiyette giyince sabaha kadar ağrı çekerim.

Ben mini etek giymem. Boyum o kadar uzun değil, giyince bacaklarım baston ekmek gibi durur.

Ben göbeği açık kıyafetleri hiç sevmem; çünkü göbeğim var.

Ben fazla makyaj yapmam; çünkü çok makyaj yapıp saklayacak, utanacak hiçbir kusurum yok. Neysem oyum, fazlası için de uğraşmam. Hani sürüp kırmızı ruju, boyayıp saçımı herkesin tonundan sarıya, bir de sırf düz olsun diye yanık kokulu saçlarla da gezmem.

Benim saçlarım kıvırcık. Düzleşsin diye yakmam, kıvrılsın diye para da vermem.

Bana sarıldıkları zaman fondötenimin kokusunu değil tenimin kokusunu alırlar.

Evet, ben hiçbir zaman, sırf biri beni güzel bulsun diye, kendimi teşhir ederek kısacık etekler giymem. Topukluyla zerre kadar alakam yok. Bırakın topuklunun sesiyle uğraşmayı, onunla konuşurken tüm dünyayı sustururdum ben... Kilo vermek için çok çaba harcadığımı söylersem yalan olur. Bu aralar kilo almış da olabilirim. Günümüz kadınlarının 10’undan 9’u aynı modelde gezerken evet, ben o 1’lik kısım olabilirim.

Benim gözlerime bakarken topaklanmış rimeller görmezsiniz. O da gözlerime bakmayı bilseydi, zaten kirpiklerimi dahi unuturdu.

Dudağımda çok sıklıkla ruj görmezsiniz ama kimseden duyamayacağınız şiirleri fısıldarken, kırmızının vermeyeceği zevki kanınıza kadar hissedersiniz.

Boş beyinlerin gevşek ağızları arasında kaybolurken; benle konuşursanız, okuduğum her kitaptan bir cümleyi satırlarımda bulursunuz.

Yüzüne bakmaya doyamadığınız güzellikler, size bakmaya kıyamayanlara tercih ediliyorsa; dudaklardaki kırmızı rujlar tükendiğinde, saçların sarımtırak boyası aktığında, mini eteklilerin de etek boyu kadar beyni olduğunu anladığınızda, tekrar görüşmeyelim.

kadın ben topuklu ayakkabı makyaj yapmak doğallık