Seher Kutlu

Düşünceler

Sürgün - Gelincik Kuşan Benim İçin

11 Temmuz 2020 - 20:00

Seher Kutlu

2 dk.

Saat sabahın şimdi sen olmadığı vakti.

Bilmem hangi yıldadır hasretim. Bilmem ki kaç yıldır hasretliğim sana. Akşamdan kalma bir baş ağrısı sürüklüyorum adımlarımın peşi sıra. Fincan dibinde kalan, yarım yamalak hatırladığım iki satır şiir ile yıkıyorum yüzümü. Zor bela… Alnıma bile değmiyor sıraladığım tuzlu kafiyeler.

Kulaklarımda unuttuğum kasetin başa sardığını işitiyorum. Başladı Sezen’im seni anlatmaya yeniden: “Acıtmışım Canını Sevdikçe”. Öyle ya; yoktur başka ihtimali, aramızdan mevsim rüzgârlarının geçtiği. Hatırlar mısın beraber doldurduğumuz kasetleri? Sevdiğin şarkı için radyo önünde sabahladığımız günleri, hatırlar mısın?

Varlığının karşısında üryan kalmış yüreğim, ten değdirmiyor asırlardır bir kumaş parçasına. Zaman kavramını yitiren ruhumu, bir tek nisan yağmurları üşütüyor. Sebebini ise yalnız, seni beklemeden çiçeklenen bahar dallarında arıyorum. Öyle dargınım ki görmediğin mevsimlere, öyle küskünüm damağına değmeyen tenime.

Şimdi olsaydın bir hatıra demlerdik seninle. Tek damla hüzne yer vermezdik fincanlarımızda. Zerresine kadar yanan ciğerini, hiç duyurmadığım dizelerle söndürürdük. Sonra ilerleyen saatlerde birkaç damla gözyaşı yıkardı belki yanaklarımızı. Ellerinle kurutur musun peki sel almış topraklarımı? Yoksa unutacağımı düşünüp, kalkacak mısın ocağı söndürmek için masadan? Peki, geri dönmeyi neden düşünmeyeceksin? Oysa, hatırlardım ben demlediğimiz hatıraların altını söndürmeyi.

“Saat sabahın şimdi sen olmadığı vakti.
Fincan dibinde kalan, yarım yamalak hatırladığım iki satır şiir ile yıkıyorum yüzümü. Zor bela… Alnıma değmiyor bile sıraladığım tuzlu kafiyeler.”

gece dergi hasret çay içmek keder sezen aksu sürgün seher kutlu gelincik bahar dalları fincan dem

Bölümler

Bu içeriğin diğer bölümlerine de bakmak isteyebilirsin.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.