Rüveyda Yılmaz

Deneme

Eksik Bir Şey Var

10 Ekim 2016 - 10:06

Rüveyda Yılmaz

2 dk.

İnsan hep biraz eksik kalıyor. Tam ettim derken bile içindeki o eksik olan bir yerde kendini ortaya çıkarıyor, sinsice göz kırpıyor. Bu ev, araba gibi mala dayalı bir eksiklik değil; tamamen içten, içinin de içinden.

Kimileri bunu görmezden geliyor. Orada bir yerlerde eksik bir şeyler var fakat tam etmek için çabalamaya gücü yok belki de. Görmezden gelmek elinden gelen en iyi yöntem. Güç bulacak herhangi bir dayanağı yok. Biliyor, hissediyor ama gözünü yumuyor. Belki de kabulleniyor daha da ötesi benimsiyor. Eksikliğini benimsemek… Tam etmek istemiyor sonra, eksikliği onun dayanağı oluyor. Arada bir duruyor, yokluyor kendini, eksik olan orada, gönül rahatlığıyla devam ediyor nefes alıp vermeye.

Kimilerinin de gözleri hep eksikliğinin üstünde oluyor. Bu tam olamayış acıtıyor, aldığı her nefes zulüm oluyor. Eksik olanı bulmanın peşine düşüyor, tam etmek için didiniyor. Dünün çok önemi yok, geleceğe dokunamamış, bugün de tam olma telaşına yitip gitmiş. Sonrası duruma gözünü yummak, kabullenmek, benimsemek ya da eksik olanı aramakla sonsuza karışmak.

Yahut tüm bu kelimelere can veren harfler, harfleri anlama kavuşturmuş kelimeler, kelimeleri yüklenmiş cümleler lafügüzaf ve insan doyumsuzluğunu, kıymet bilmeyişini “İnsan hep biraz eksik kalıyor.” bahanesinin ardına gizliyor.

şey eksik

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.