Oğuz Çağan

Düşünceler

İnsanız İşte

03 Mayıs 2018 - 21:53

Oğuz Çağan

2 dk.

Durup da soluklanmaya vaktimiz var mı şu hayatta? Bir an olsun “Hiçbir şey yapmadan oturacağım…” dedik kim bilir kaç defa kendimize. Peki, hiçbir şey yapmadan otururken bile bir şeyler kurcalamadık mı zihnimizde?

Sizde bu yazıyı okurken içinizden geçirdiniz mi benim geçirdiğim düşünceleri? O zaman siz de bizdensiniz. Yapamadık bugüne kadar, bundan sonra yapamayız da. Boş durmanın ne demek olduğunu bilemeyiz.

Bazen otururuz bir duvarın köşesine gece vakti. Parlayan yıldızları seyrederiz. Onların her bir parlamasında yeni anlamlar doğar içimize. Bazen de gün doğumunda bir sahil kenarında olamasak da belki evimizin balkonunda, belki de bir pencere camında güneşin yükselişini seyrederken çıkardığımız anlamları aklımıza kazırız.

En boş vakitlerimiz bunlar…

Çoğu zaman çalışırız. Belki okuruz. Ya iş arkadaşlarımızla boğuşuruz ya da hocalarımızla. Hep bir gayret beklerler bizden. Kendilerinin yaptığından daha fazlasını isterler.

İnsanız işte. Çaresizce diğer insanlarla anlaşmaya çalışırız biz de.

Yıkık dökük bir kalp oluruz bazen. Neşeyle dolarız bazen. Aldığımız başarılarla yükselmeyiz göklere. Başarılarımızla elde ettiğimiz motivasyon yükseltir bizi, o gün doğumundaki güneş gibi.

Biz de insanız işte. Doğup batan güneşle tanımlarız yükselişimizi. Ne de olsa boş durmayı bilmeyen insanlarız işte…

gece dergi anlam düşünceler insan sözler oğuz çağan

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.