Mustafa Öven

Deneme Düşünceler

Yalnızlıkla Oldu

07 Kasım 2016 - 01:13

Mustafa Öven

2 dk.

Rastgele bir zaman dilimidir yalnızlığın anlaşıldığı an. Gecelerin uzadığını fark ettiğin, yazın geldiğini anladığın an gelir mesela bu aydınlanma. Benim için yaz; duygusal anlamda bir boşluk olmuştur hep. Şimdiye kadar yanımdaki insanları ben içten istemedim yazları, kışınsa yanımdakiler hep en çok istediklerimdi.

Sevilen kadın mesela. Onunla olmak istersin tüm gece boyunca, omzunda başı saçı, apaçık orada. Hiç bitmesin istersin o geceler. Gecenin köründe zifiri karanlık suyu aydınlatan yakamoz gibi biraz. En güzel yazılara özne olarak gözyaşlarıyla kazdığın. Cinsel doyumdan ziyade göğsüne konan bir kuş; hiç gitmez sandığın.

Fakat ne tür bir illettir ki; yılın en kısa geceleridir onunla olanlar. Zaman kum saati, kum gibi gider elinden o geceler. Rastgele, yine bu düşündüklerin yılın en uzun gecesinde düşer aklına, beyaz düşürür saçına ve gölge olur sabrına. O en güzel, en şefkatli geceler yılın en kısa zaman dilimine aitken, tek başına kalıp oturduğun saatler yılın en uzun gecesine aittir. Yalnız olduğun vurur sonra yüzüne saatlerce, çünkü bitmeyecektir o gece.

Zamanla aramızdaki savaş hiç bitmeyecek sanırım, arada böyle bel altı vurmasa çok tatlı aslında. Rastgele bir zaman dilimidir yalnızlığın anlaşıldığı an, bazen yılın en uzun gecesi bazense en kısası.

gece yalnızlık zaman öldü yalnızlıkla kum saati

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.