Mustafa Öven

Deneme Düşünceler

Rüya Tacirleri - Feyyaz Abi Odamdaki Çiçekçi

22 Şubat 2017 - 20:03

Mustafa Öven

3 dk.

Birbirlerine sırtı dönük iki bedeniz, cenin halinde ve aynı yatakta... Dönüp bakıyorum, bakmıyor. Senin elindekiler ne Feyyaz Abi? Çiçek. Orasını anladım da neden odamda elinde çiçeklerle oturuyorsun? Onu sana sormak lazım! Sen istedin benden bu kır çiçeklerini. Gerçekten garip bir insan oldum ben.

Çiçek yatağımda uyuyor sırtı dönük, dürtüyorum onu. Uyan! Ne var? Beni neden sevmedin? Uyusana artık seviştik ya işte, yorgunum. Öyle sevişmek değil benim anlatmaya çalıştığım. İki insan sever ya birbirini, karşılıklı. Sevişmiş olurlar böylelikle. Siz neden sevişmediniz oğlum? Bilmem Feyyaz Abi, sevmedi işte. Çaresi de yok bunun. Hayatta her şeyin bir çaresi vardır. Ama seni sevmeyen birinin seni sevmesini sağlamanın bir yolu yokmuş işte. Seni neden sevmedi? Bilmiyorum Feyyaz Abi! İlk başta o zaten hiç bana gelmedi ki. Sadece bir şeylerden kaçıyordu zannımca. Bu gece de öyle olmuştu sanırım. Ama sana gelmiş sonuçta, başka bir yere de gidebilirdi. Gidemezdi! Gitmemeliydi, vururdum! Feyyaz Abi beni anlamıyorsun. Birazdan gidecek, bugün de bitecek. Ve ben giden bir İzmir otobüsünün daha arkasından bakarak el sallayacağım. Hani yalnızlıktı, oh canıma değsindi? O farklı bu farklı Feyyaz Abi! Valizini alıp gidecekti şimdi, oysa ben hep kalsın istiyorum. Bırak gitmek isteyen gitsin oğlum! Hayır, Abi gitmesin. Neden kimse bana sormuyor? Neyi? Ne istediğimi. Hak ettin mi sana bunu sormalarını? Çiçek uyan! Ne var yine? Arkandan kolumu atıp sarılmak istiyorum, seni kendime çekip öperken boynundan koklamak… Çiçek sen beni neden sevmedin? NEDEN!? (Ah anneannem şimdi burada olsa; “Keçi b*ku deden!” diye yapıştırırdı cevabı.) Sus ulan uyandıracaksın kadını! Uyansındı, uyanmadı.

İşte yine olmuştu. Tarihin görebileceği en silik tip, henüz sevişmiş iki çıplak genç beden, birbirlerine sırtı dönük, cenin halindeler. Adamın aklında çok daha fazlası var ki uyuyamıyor, kadınsa belki yarın nerede olacağının rüyasını görüyor.

Beni imha etmeleri gerekiyor. Böyle bir bünye, böyle bir düşünce tarzı insanlığa fazla. Şu pencere bir sebepten ötürü açık evladım. Hayır Feyyaz Abi, gerçeği böylesi sert bir şekilde yüzüme vuran seni de istemiyorum artık. Senin ne haddine bana yol göstermek? Kendine gel! Kimse kendine gelmiyorken ben neden geliyormuşum. Bana bile zoraki geliyorken insanlar kendilerine neden gitsinler ki? Kim geldi? Ev arkadaşım olmalı, yukarıdan ayak sesleri geldi. Kapıyı tıklattı, odada yalnız olduğumu ve uyandırdığını anlayınca “Kahve aldım.” diyebildi. Mutfağa koysundu, ben geliyordum. Ben GELİYORDUM. GERİLİYORDUM. Sanırım bu şehirde ben artık DELİRİYORDUM.

çiçek ayrılık rüya hayat delilik tacirleri feyyaz feyyaz abi rüyalar tabir odamdaki çiçekçi

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.