Muhammed Murat

Hikaye

Şık Giyimli Kadın ile Şık Giyimli Adam

08 Ağustos 2017 - 22:29

Muhammed Murat

3 dk.

Karşılıklı duran sandalyelere oturdular bir süre sonra. Gecenin bir yarısı, loş bir mekânda göz göze vaziyette. Uzun bir süre bakışlarını sevdiğinin saçlarından alamayan şık giyimli erkek, söze başladı. Çok sık bir şekilde nefes almasından dolayı, anlaşılmaz bir tarzda konuşmaya devam ediyordu. Her hâlinden hiçbir şey anlamadığı belli olan asil giyimli, kırmızı rujlu kadın ise dudak okuma derslerinde yaptığı hareketlere başladı. En sonunda olmayacak bir iş oldu. Şık giyimli adamın sağ dirseğinin çok hareketli olmasından dolayı, su dolu kadeh yere çakıldı masanın tepesinden. Hiçbir uyarı vermeden yere düşen kadehin kırılma sesiyle doldu mekânın içi. Etrafta bulunan az sayıda insanın bakışlarından sonra, domates tarlasına dönen yüzüne elini götürdü. Hiçbir şey olmamış gibi konuşmaya devam etti ama bir tuhaflık vardı. Üzerindeki heyecan ve stres yok olmuştu. Çok rahat bir şekilde, istediklerini sevdiğine anlatabiliyordu artık. Bir süre sonra kendisi de bu durumu fark edince çok daha etkileyici bir konuşma yapmaya başladı.

“Çocukluğumdan beri bunun hayalini kuruyorum aslında. Seninle baş başa bir yemek yemenin vereceği haz ile uyuyorum her gece. Seninle olmanın verdiği mutluluktan dolayı, 20 senedir bu şehirden dışarı çıkmadım. Ben gidersem sen de yok olursun diye düşündüm hep. 20 yıldır, senin dalgalı saçlarının kapatmaya çalıştığı mavi gözlerine aşığım. Hayatındaki her bir noktayı en ince ayrıntısına kadar biliyorum. Suratına kondurduğun öldürücü tebessümün sayesinde yaşıyorum ben. Seninle olamadıktan sonra, yaşamanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Eğer istersen birlikte bir hayat kurmak istiyorum. Seninle geçirmek istiyorum ömrümü. Çok sevdiğin kakaolu dondurmadan yeriz her yaz akşamında. Senin en çok sevdiğin çiçek olan papatyalarla doldururuz evin her yerini. Koltuklarımızın rengi tabii ki beyaz olacak. En sevdiğin renk beyaz olsa da koyu kırmızı ve yeşil de tamamlayıcı renklerin olduğu için onları da kullanabiliriz. Yazları, ormanda koşu için tatil köyleri ayarladım. Böylelikle sporundan da geri kalmamanı sağlayacağım.”

Hiç durmadan konuşmasına bir süre devam ettikten sonra, elinin üstünde bir ağırlık hissetti. Şık giyimli kadının eline artık değebiliyordu. Hayatının son anını yaşamanın vermiş olduğu keyfi duydu adam. Giderek terledi elleri ve sonra bir ses daha… Garsonun elindeki tabaklar yere düştü o anda. Ağzından kan gelen adamın peçeteye uzanması birkaç saniye sürdü. Masa örtüsünün kanla boyanmasına aldırış etmeden, koşarak tuvalete girdi adam. Bir anda şok geçirmenin etkisiyle konuşma yetisini kısa süreli kaybeden şık giyimli kadın ise hareketsiz kaldı. Birkaç garsonun gelmesiyle masa örtüsü değiştirildi. Tabaklar ve her şey yenilendi. Birkaç dakika değil, uzunca bir süre gelmedi adam. Masanın üstünde duran ve adama ait olan kâğıtları karıştırmak istedi şık giyimli kadın. Yemeğin başından beri burada duran kâğıtlar da neydi? Ne kadar önemli olabilirdi ki yemek masasında duruyorlardı?

Açtıktan belli bir süre sonra ağlamaya başladı. Şık giyimli adamın, kan kanseri olduğu yazıyordu ahlaksız kâğıt parçasında. Bir süre sonra ise ağlama şiddeti artmaya başladı. Garsonların yardımı da çare vermedi. Masadan kalkıp yavaş adımlarla kapıya doğru ilerledi. O sırada yan kapının açılmasıyla şık giyimli adamı gördü. Elinde bir peçete ve gözü kanlıydı. Şık giyimli kadının arkasını dönmesiyle yere yıkıldı adam. Kapanan gözlerini bir daha hiç açmadı. Şık giyimli kadın ise ağlayarak çıktı kapıdan. Bir daha hiç arkasına bakmadı.

hikaye muhammed murat şık giyimli kadın

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.