Muhammed Murat

Hikaye

Ölen İle Ölemediklerimiz

22 Eylül 2017 - 23:17

Muhammed Murat

3 dk.

Bakkalın iki kat üstünde oturmanın vermiş olduğu tüm fırsatları iyi değerlendirirdi Muhittin Bey. Sokağın başı ile birlikte sonunu da görebileceği bir alanda olmasından dolayı satın almıştı zaten bu daireyi. Her açıdan ayaklarının altındaydı Gariban Sokak. Karısından habersiz içtiği biraların etkisiyle savurduğu küfürler ile inlerdi gecenin geç vakitlerinde Gariban Sokak. Ancak karşı daireye polis memuru Nihat’ın taşınmasıyla biraz da olsa geri çekti kendini. Son yıllarını hapiste geçirmemek için aklını kullanmayı ihmal etmiyordu.

Karanlığın en can alıcı vaktinde penceresinden sarkmış bir şekilde birasını yudumlarken irkildi Muhittin Bey. Hızlı bir şekilde sokağa giren arabadaki şoförün, avazı çıktığı kadar bağırmasını izliyordu dört gözle. Araba hızlı bir şekilde gelip bakkalın yanında durdu. Siyah paltolu ve garip şapkalı bir genç indi aşağıya. Arkasından sürüklediği kadını yere çaldı önce. Sonrasında bir tokat savurdu kadının masum olduğuna inanılan sol yanağına. Bir daha ve bir daha geldi sonra yumruklardan peşi sıra. Yaşlı olmasına rağmen meydana çıkan bakkalı ise diğer adam çoktan bayıltmıştı kenarda. Elinde tuttuğu biranın ağırlığına aldırış etmeden izliyordu olanları Muhittin Bey. Bakkalı, aracın geçeceği alandan sürükleyerek taşıdıktan sonra tekrar kadını araca bindirip ilerledi gençler. Bir süre sonra ise mahallenin delikanlıları olarak bilinen grup geldi bakkalın önüne. Bakkal Selim’in etrafına üşüşerek yardımcı olmaya çalıştılar. Ayılan bakkalın neler anlattığını ise duymuyordu Muhittin Bey. Ancak o kadar çok merak etti ki dayanamadı, biraz daha eğildi pencereden. Elindeki biranın kaymasıyla, gençlerden bir tanesi kafasından isabet almıştı. Koca bir bira şişesinin açtığı yaranın etkisiyle biraz döndükten sonra bayıldı genç adam.

Korkudan kendini hemen içeri çekti Muhittin Bey. Bir an katil olduğunu düşünmeye başladı. Ne de kötü bir gece geçirdiğini aklından geçirirken koltuktaki karısı dikkatini çekti. Hareketsiz bir şekilde yatan Pakize Hanıma doğru birkaç adım attı. Nefesini hissedemedi. Cansız bir beden gibi soğuktu Pakize Hanım çünkü. Hiçbir şey düşünmeden aşağıya indi ve delikanlılara haber verdi. Hızlı bir şekilde tekrar yukarı çıkıp ambulansı beklemeye başlarken birkaç delikanlı ve komşu kadınlar eve doluştular. Herkes Pakize Hanımın öldüğü fikrinde birleşmişti. Ambulansın yaklaştığını seslerden anlayan Muhittin Bey, hızlıca tekrar aşağıya indi. Çok süratli bir şekilde gelen ambulansın, arkaya doğru yanaşacağını fark edemeden canını verdi. Karısını kurtarmak için gelen ambulansın altında can vermek de Muhittin Beye nasip oldu. Yıllarca ölen insanların izleyicisi olmuş Muhittin Beyin artık olmadığını, öğle saatlerinde verilen sala ile öğrendi Gariban Sokak…

ölüm hikaye muhammed murat muhittin ambulans pakize

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.