İbrahim Miraç Kurtulmuş

Düşünceler

“Ğ” İle

05 Ekim 2017 - 21:43

İbrahim Miraç Kurtulmuş

2 dk.

Çok umutlu, sakin, biraz da mantıklı bir insanım aslında. Dışarıdan nasıl görünüyorum, bilmiyorum. Doğruyu söylemek gerekirse merak etmiyorum da. Tam olarak ne istediğini bilmeyen ve ne yaptığının farkında olmayan insanlar, hakkımda ne düşünebilirler ki… Algısal bir toplum olduğumuz için “birilerinin insanı” gibi davranışlar sergiler insanlar! Kendi fikirlerinden yoksun ilerleyişleri, asıl amaçlarının farkında olmayışları, onları küçük ama derin bir kuyuya itiyor. Merak ediyorum da kuyunun dibinden beni görebiliyor musunuz?

Ben “ğ” ile başlayan kelimeler kurmaya çalışıyorum. Etrafımda, “ğ” ile kurmaya çalıştığım kelimeleri eleştirenler var. Eleştirdikleri insanı -beni- taklit edişleri, olayın komik tarafı… S*ktir edilesi bir zihniyet! “Kıskanmak.” demek istemiyorum buna, olayın tanımı bu olamaz. Bu, oluşmamış fikirlerin garip yan etkileri gibi... Kibarlaştım. Buraya kadar geldikten sonra söylediklerimi saçma buluyorsanız kızmayın ama saçmasınız! Biliyor musunuz? Yaptıklarınızı, farkına vardıktan sonra kendi içinize kusacaksınız.

Benim inanarak yaptığım şeyler var, normal olmak mesela… Şey… Normallik kavramı, zamanında kafanızda yer bulamamış olmalı. “Ya da anlamına mı kavuşamadı?” diye sormalıydım? Gerçi verdiğiniz cevapları duymak istemiyorum, sinirlendim!

Herkes normal yaşasa olmaz mı? Normal algılanan cümleler, anlamsızca sorgulamayan insanlar olsa; saygılı bir şekilde yaşasak olmaz mı? Algıları kaldırıp abartmadan, kabartmadan, cıvımadan, normal bir şekilde… Ben normalim, buna da eminim! Size “Normal değilsiniz.” demiyorum; belki normalliklerimiz uyuşmuyordur. Ama şunu söylemek istiyorum. “Ğ ile başlayan kelimelerimin dilinize dolanmasını istiyorum.”

fikir bilmek yaşam anlam eleştiri çalışmak çarim istemek miraç ibrahim miraç kurtulmuş çarimefendi normal ğ taklit zihniyet mantık sinirlenmek kibar oluşmamış

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.