Mehmet Barış

Düşünceler

Uykusuz Geceler

04 Ekim 2016 - 22:40

Mehmet Barış

2 dk.

Uyumadığım geceleri özlüyorum... Hayatımdaki tüm güzellikleri o uyumadığım geceler kazandırdı çünkü bana. Gündüzler ki ağzına kadar dolu dolu geçse de beni ben yapan her şey ki gecenin kollarında saklıydı hep. Kimi suskunluklarım, kimi mutluluklarım, koli koli melankolilerim, hazanlı hüzünlerim, kucak dolusu sevdalarım, kesik nefesli öpücüklerim, yasak sevişmelerim, kimi rahat ve kimi de rahatsız eden uykusuzluklarım, yaşadığımı sandığımdan ziyade gerçekten yaşadığımı hissettiğim o anlarım, o gecelerimi özlüyorum.

Şimdilerde pek bir şey kalmadı gecelerimden... Hayat ki artık kendime ayırmak için sakladığım o minicik zamanların saten geceliklerini bile bir saman misali tutuşturup kül ediyor. Gündüzlerimin acı tadını ki artık gecelerime de serpiyor yazgım. Mutluluklarımı ve mutsuzluklarımı ayırt edemeyecek kadar da yandı dilim, kalmadı tadım. Beni ben yapan tecrübelerim arttıkça, beni hiç yapan gerçeklerim de çoğalır oldu, gözlerim ki artık baktığından renk almıyor.

Siyahı ne de severdim oysa… Geceydi belki siyah olan ya da siyah ki hep geceydi ya da ne fark ederdi... Ben bendim belki o gecelerde veya bir tutam siyahlıktan ibarettim, kime ne ifade ederdi ki bu ya da etseydi benim için değeri, ederi neydi?.. Değersizleştikçe gecelerim ben de değersizleşir oldum belki de gitgide, söndü gecelerim, kalmadı siyahım, kömürleşti benliğim. Oysa sigaramdan artan o kül taneleri bile benim için bir zamanlar geceydi, belki kömür olan aslında bendim veya belki de geceydi kim bilir?..

Belki de gece, birazdan kömürleşecek beyaz bir dal sigaraydı hep, oysa o kibrit taneleri için bu neyi ifade ederdi ki, hem etse de o kibrit tanelerinin değeri, ederi neydi?..

uykusuz geceler

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.