Hilal Okur

Hikaye

Hazal - Bölüm 10

02 Haziran 2017 - 17:55

Hilal Okur

3 dk.

Hazal’ın annesinin kaşları iki haftadır çatık bir şekilde idi. Henüz karşılıklı tek söz etmiş değillerdi. Hazal, mutfakta su içerken annesinin konuşmasına kulak kabarttı. Annesi, “Bu öyle kolay unutulacak türden değil!” diye ablasına söyleniyordu. Ablası, arada kalıp bu konuya katılmamayı tercih ediyordu.

Hazal, bunu duyduğunda suyun son yudumlarına gelmişti ve hızlıca bardağı ağzından çekti. Tezgâha bardağı koyarken diğer eliyle ağzından damlayan suları sildi. Kendi kendine konuştukları duyulmuyordu. Şaşkınlık içinde, “Yahu, ne çok abarttınız siz de! Ben, onun sevgisine şahit oldum! Değmez mi? Bana göre değer!” dedi.

Hazal, annesinin sitemlerini dinlemeye devam etti. Dinlediği ses tonu için, “Çaresizce bir yalvarış! Beni anlamak için...” dedi. “Bu güveni tamir etmem yıllarımı alacak!” diye devam etti. Biraz daha dinledikçe, pişmanlığı arttı; annesine aniden koşup sarılmak istedi ama yapamadı... Aynı zamanda içinde bir kızgınlık da besliyordu. Gözlerinden yaş geldiğinde, hıçkıra hıçkıra ağlamaktan korkarak ağzını kapattı. Yere, duvar kenarına çöktü ve eliyle gözlerini de kapattı. Gördüğü karanlıkta kendi kendine konuştu:

“Sana her şeyi doğru bir şekilde anlatamıyorum. İşte, bak tüm sorunlarımız bundan kaynaklanıyor! Hem belki olayı yaşadığım gece evime gelebilir ve hiçbir tehlike yaşamazdım. Ama sana açıklama yapmak zorunda kalmak, üzerimdeki daimî kontrol işte bunları doğuruyor!”

Hazal, avaz avaz bağırmak istiyordu! Gözleriyle etrafına bir bakıp kafasını duvara dayadı ve bir horoz hayal etti. Onun, boğazından yırtılırcasına ince bir ses çıktığını ve sesini kimseye duyuramadığını; boğazının ipincecik kaldığını hayal etti. Acıdı o zavallıya!

Daha sonra ona acımamak için bu dürtünün kaynağına inmeye çalıştı. Neden Umut söz konusu olunca, her şeyi silip unuttuğunu çözmek istedi. Aklında Umut’tan önce yaşanan, yarım kalan kişi net olarak belirdi...

Umut’la tanışmadan birkaç ay önce yaşanmıştı. Atatürk Havalimanı - Dış Hatlar Geliş tarafında, bir buçuk yıl boyunca her gün internetten görüştüğü arkadaşını bekliyordu. Lacivert taytı ve üzerinde beyaz bir bluz ile Robert’ı beklediğini hatırladı.

Şimdi ise benzer yanları fark etmeliydi. Söylendi kendi kendine: “Umut ve Robert, sarışın ve mavi gözlü idi. İkisinin de gülümsemesi içtendi. İkisinin yanında aynı şekilde kanatlara sarılmış, güvende hissediyordu. İkisi de olgun ve hayatını düzene sokmuştu. İkisi de çok güzel yemek yapardı!”

Sonra farklılıkları gözden geçirdi. Şöyle dedi: “Robert, ailemin baskısı yüzünden ret cevabını almış ve artık hayatımdan çıkmıştı. Bundan birkaç ay sonra karşıma Umut çıkmıştı. Şu anda elde olan Umut, kalbim tarafından Robert ile değiş tokuşa uğramıştı!”

Bu süregelen duygu durumlarının altında yatan nedenlerini çözmek, onu güzel bir uykuya hazırladı. İçinde annesine olan üzüntü artık yoktu. Ruhu tamamıyla tok olup uykuya hazırlandı, bu iki erkekten Umut’u yanında hissederek gözlerini yumdu.

devamlı hikaye platonik aşk hazal hilal okur