Hanım Zeliha Göksu

Deneme

Hayatın Sömürgen Tarafı

23 Ekim 2017 - 22:17

Hanım Zeliha Göksu

2 dk.

Günler bir zift gibi akıp gidiyordu, saatin bozuk sesinde. İnsanlar aceleciydi, süte düşeceğini bilmeyen aceleci sinekler gibi. Artık daha fazla konuşmak istemiyordum, aynı şeyleri tekrarlayıp durmaktan sıkılmıştım. Hayatım bana ait değildi. Haftanın hiçbir günü bana ait değildi. Söylediklerim de bana ait değildi, çünkü zihnimden çıktıkları anda bana etmiş oldukları sadakat yeminini bir kez daha çiğniyorlardı. Artık zihnime ait olmuyorlardı. Onlar havaya öylece salınıyordu. Koca bir boşluğun ortasında zıplayan yaramaz bir çocuk gibi debelenip duruyordu kelimeler. Oradan oraya çarpıyorlardı kafamda. Tekerrüre onlar da alışmıştı nasıl olsa. Düşmekten dizleri morarmış kelimeler... Kan kusan heceler... Tüm bunlar gerçek olmayan bir yalandı.

Kendime fiziksel olarak hiçbir zararda bulunmuyordum. Çünkü biliyordum ki asıl zararı, kendi kendime ruhsal ve zihinsel olarak verecektim. Bir başkasına kızıp boşluğa kendi varlığımı itiyordum. Beni arkamdan vuran kişi yine bendim. Kendi kendimi ittim bu kör kuyulara, çöplük kentlerine. Bir araba hurdalığında, her saat daha da yükseğe çıkmaktaydım. Gökyüzü nefesimi daraltacak kadar alçalmıştı; alçaktı gökyüzü, kuşları esirgiyordu gözlerimden. Param yoktu, ne kadar içmek istesem de içemiyordum.

En büyük zararları bileklerime, suratıma, saçlarıma değil, içimdeki bu yıkıntı şehre vermiştim. Elimden tutan kimse yoktu. Daha da iniyordum aşağı. Artık çıkmak için de bir el beklemiyordum kimseden. Çünkü lanet olası insanlar hep yarı yolda bırakır! İlklerde güzeldir her şey, sonradan güzelliğini yitirir bu “an”lar bütünü. Lâhza Bir’den Sıfır’a düşer. Ben düşme eyleminin ortasındaki kara deliğe yuvarlanırım, tekrar ve tekrar... Yinelenen sahneleri ezberledim artık. Hayat bir tekerrürler bütünü... Yinelenen hücre israfı bütünlüklerine de insan adını vermişler. İşte size koskocaman lanet olası bir hayat! Alın ve kullanın onu. Hatta yetinmezseniz sömürün. Onun sizi sömürdüğü gibi…

hayat düşünceler zaman gökyüzü zihin kuşlar insanlar ben an lahza sömürü zarar alçak yaramaz çocuk

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.