Gece Dergi

Gece Dergi

Yeniden Merhaba!

01 Ocak 2021 - 00:00

Gece Dergi

2 dk.

Erişilebilir İçerik

Bu içeriği dinleyebilir veya dinletebilirsin.

Bu içerik için seslendirme tercihi de yapabilirsin.

Merhaba, hoş geldin!

 

2016 yılında başladığımız yayın hayatımıza, 2021 yılı itibariyle 5. yaş günümüzü kutlayarak devam ediyoruz.

 

Gece Dergi, 5. yılı itibariyle baştan sona bir yenilenme süreci de geçirmiş bulunuyor. Bu yenilenme kapsamında yazarlık başvuruları, tüm düşünmeyi ve yazmayı sevenlerin inisiyatifine sunulmuş durumda. 

 

Yeni sistemde kullanıcılar, içerikler ile yorum ve beğeni kapsamında etkileşime de geçebilmekteler. Gece Dergi'de bir Yazar değil, sadece bir Okuyucu olmak da artık mümkün. Okuyucular, mevcuttaki içeriklerden beğeni listesi oluşturabilir ve içeriklere yorum getirebilirler.

 

Yenilenen Gece Dergi'de "İmla ve Üslup Kredisi" sistemi de devreye alındı. Bu sistem ile içerik oluşturan yazarların, her bir içerik bazında artık bir İmla ve Üslup Kredisi bulunmakta. Bu kredinin yüksek olması, kullanıcıları otomatik olarak Yazar statüsüne yükseltebildiği gibi düşük olması durumu ise kullanıcıların, Stajyer olarak devam etmesine yardımcı olmakta. Anlaşıldığı üzere Gece Dergi, Türkçenin her daim doğru kullanılmasına hâlâ fazlası ile önem veriyor.

 

Engelsiz hayata da elimizden geldiğince bir "Merhaba!" demek istedik. 

 

Gece Dergi'nin yeni sisteminde, "Erişilebilir İçerik" uygulaması da hayata geçirildi. Editörlerin seçtiği içeriklerin, Yapay Sinir Ağları kullanılarak oluşturulmuş seslendirmelerini dinleyebilir veya okumakta güçlük çekebileceklere dinletebilirsin. 

 

Daha birçok yeniliği de kısa sürelerde hayata geçirmeyi hedefliyor ve umuyoruz.

 

Aklına takılan herhangi bir soruyu ya da öneriyi, bu içeriğin altındaki Yorumlar bölümünden bizlere iletmekte özgürsün.

 

Birlikte, hayata ve edebiyata dair güzel şeyler yapmak dileğiyle.

 

Sevgiler...

gece dergi