Fatma Hilal Kantarcıgil

Düşünceler

Çorap

29 Mart 2018 - 21:11

Fatma Hilal Kantarcıgil

2 dk.

Ben en çok çoraplarımı sevdim. Her biri rengârenk; ince, kalın, büyüklü, küçüklü. Ama ne tuhaftır ki onları hiç ayaklarıma giyemedim. Başıma öyle güzel çoraplar örüyordum ki ayaklarıma sıra gelmedi. Hatta aynı modeli defalarca ördüğüm bile oldu.

Aklı başında kaç insan, aynı hatayı defalarca tekrar eder ki? Ya da ben, aklı başındalığı mı reddediyorum ısrarla? Oysaki ısrardan da hiç hoşlanmam. Ama kabul etmeliyim ki çok esaslı hatalar yaptım. Çok defalar düştüm ama kendi hatalarından dolayı düşerse insan, yaralı dizlerini öpmek yine kendisine kalır. Zaten kimseye tenezzül etmemek gibi lüzumsuz bir minnet eksiğim var iken kim gelse beni iyileştirmeye, elimin tersiyle itecektim.

Yeri gelmişken; bu minnetsizliklerin hiçbirisi boşa değil. Sırtımdaki hatırı sayılır parmak izleriniz çoğaldıkça öğrendim kendime dönmeyi ve her şeyi kendimden beklemeyi. Kendine konuş, kendine sus, kendine bağır ve kendini sev, hepsi bu. Bakın, ne çok kalabalığım kendi içimde. Hangi duyguya, hangi eyleme dönsem kendime çarpıyorum.

Hatta kendimle o kadar meşgulüm ki hoyratça eylemleriniz, kabalıklarınız, acımasızlıklarınız ve maskeleriniz, hiç umurumda değil. Çünkü biliyorum ki sizinle ilgilensem ana yoldaki partiyi kaçıracağım. Ve inanın buna hiç niyetim yok. Ben eğlenceyi de kendi kalp ritmimde buluyorum. Son olarak, çok sevgili kendimin güzelliklerini görmemde emeği geçen tüm çirkinliklerinize minnettarım…

sevmek akıl insan hata susmak fatma hilal kantarcıgil çorap minnet kabalık teşekkür bağırmak

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.