Eyüp Kaya

Deneme

Yeşil Rüya

29 Ocak 2017 - 02:55

Eyüp Kaya

2 dk.

Yeşil çimenlerin üzerinde koşuşturuyoruz, yakalanan aşka maruz kalıyor. Ağaç arkasında saklanıp, gülüşüyoruz. Saate bakma gereği dahi duymuyorum. Bunca yıldır tatmadığım huzuru iliklerime kadar yaşıyorum.

“Yeşil, sen benim sıcak çikolatamsın.”

Gözlerini kısarak bana döndü; “Başka kelime mi kalmadı, sıcak çikolata ne?”

O kadar güzel konuşuyordu ki o konuşurken başka diyarlara dalıyordum. Ses tonunu yükseltince irkilerek cevap verdim; “Yeşilim, senin en sevdiğin şey sıcak çikolata içmek değil mi, ondan dolayı dedim.”

Ellerini dudaklarıma götürdü “Sen de benim sakarımsın” dedi.

Söylediği kelimede ona aittim ve bu beni mutlu etti. Sağa doğru 2 adım atıp durdum, “Hadi poşetteki çiçekleri ekiyoruz, bakalım kim kazanacak?” deyip çalışmaya başladık. Yüzümüz toz, toprak, gözlerimiz huzur buldu. Yavaşça yaklaşıp, anlına küçük bir öpücük kondurdum. Çiçekler, kelebekler, gökyüzü ve o vardı. Mutluyduk, gökyüzü etkilenmiş olacaktı ki, mutluluktan gözyaşlarını tutamadı. İlk defa mutluyken yağmuru izledim, yağmur bitene değin şemsiye açtık. Çamurlu ayakkabılarımızla yola çıktık, beklediğimiz otobüs gelmeyince bilmediğimiz sokaklara girdik. Bize acıyan yaşlı teyzenin ısrarıyla soluklanmak için bahçesindeki kanepede oturduk. Meryem teyze, hayat hikayesini uzunca anlatmaya başladı, hikayesinin sonuna geldiğimizde akşamı etmiştik. Mutlu bir evliliği olmuş, onu bırakan eşine veryansın etse de kötü söz de kondurmuyordu. Meryem teyzenin ellerini öptükten sonra evimize giderken aklımızdaki tek şey Meryem teyzenin yalnızlığıydı. Yalnız yaşamasına rağmen tebessümü hiç solmayan bu kadın adeta bize hayat dersi verdi.

“Ne olursa olsun gülümseyelim, tebessümümüz eksik olmasın. Gülümsememek yenilmek demektir.”

Saat 8.40 da beni uyandırması için kurduğum alarm ile yaşadığım her şeyin rüya olduğunun farkına varıp yatağa geri girdim. Uyuyup rüyanın devam ettirmek istesem de uyuyamadım.

Rüya dahi olsa teşekkürler kadın beni mutlu ettin.

rüya yeşil

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.