Enginalp Derince

Düşünceler

Son İdiot

22 Kasım 2016 - 20:25

Enginalp Derince

2 dk.

İnsanların giderek idiotlaştığını düşündüğüm bu dünyada bir gün onlar gibi birer idiot olmaktan korkuyorum.. Saçma sapan, içi boş ve beş para etmeyen sistemlerin arasında çürüyüp giden, yok olan hayatımın farkına vardığımda, bir şekilde içinde bulunduğum berbat sistemin bir parçası olduğumu anladığımda, “Bu abuk sabuk dünyada ne işim var?” diye soruyorum bazen kendi kendime..

İçinde yaşadığım idiotlar düzeninin her adımında; nefes alıp verdiğim çarkların arasındayken, mutlu kukla rolünü oynamaktan daha da bıkıyorum.. Günümüzde sistemin insanı yozlaştırdığı ve kendine yonttuğu kısır döngüde, bir sürü idiottan biri olmaya doğru yol aldığımı görmekten daha kötüsü ne olabilir ki? Olmamak için direndiğimde ise etiketlerim hazır; “ruhsuz”, “uyumsuz”...

Belki de dayatılan kalıplar artık uymuyor bana, bunalıyorum. Belli ki beceremiyorum idiotlar dünyasında var olmayı.. Çünkü hayallerim çalınmış, düşüncelerim çalınmış, duygularım çalınmış. Çalıntı bir yaşam sürmek zorunda bırakılmışım hep...

İşte bu yüzden bazen idiotlar cehenneminden tüm cesaretimi toplayıp ”eeeh eytere bea!” diye rest çekip kaçmak ve teslim olmamak istiyorum..

Ha bu isteğim olursa piramidin en üstündeki insanların, kalantor amcaların işine bu hiç gelmeyeceği için yine mutlaka bir aksilik çıkacaktır, onu da biliyorum ama en azından şu anki hayatımdan daha güzel olurdu diye düşünüyorum.

Ve umarım bir gün son bulur bu idiotlar çağı ve düşlediğimiz bir hayat mümkün olur...

ruh zaman çağ idiot yozlaşma cehennem

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.