Enginalp Derince

Düşünceler

Kısır Döngü

22 Eylül 2016 - 09:56

Enginalp Derince

2 dk.

Yaşadığın hayatta üzülebileceğin bir şey bile yok. Ağlayıp rahatlayabileceğin, içini boşaltabileceğin. Sadece iğrenç bir durgunluk. Araf benzetmelerindeki çöl gibi, ama soğuk. sadece sıradan günlerde gidip geliyorsun yollarda. Amaçsız, uyuşuk. düşünmüyorsun. Düşünecek bir şeyin yok. Yalnız başınasın. konuşmuyorsun. En fazla sigara içiyor ve devam ediyorsun. Bir gün daha geçiyor sen sokaklardayken. Bekliyor. Bekliyorsun. Yeni hayatın heyecanlı, mutlu günlerini. Umutsuzca.

Arada bazı insanlar giriyor kareye. Hep kısır döngü. Yazasın bile gelmiyor. Kaybettin işte bazı şeyleri. Bir yerlerde bir sınırı geçtin ve artık geri dönemiyorsun. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, biliyorsun. Hevesin de kaçtı zaten yaşamaya. Günler geçiyor sadece. Sen bekliyorsun. Öyle bir boş vermişlik ki sadece gün sayıyorsun. Kendini yazmaya da zaten cesaretin yok.

Çamur gibi oldun işte, ne renk olduğu belirsiz. İçinde ne olduğu, ne karıştığı belirsiz. Kahverengi gibi duruyor uzaktan. İnsanlar üstüne basıp geçiyor. bazen ayakkabılarına bulaşma diye üstünden atlıyorlar.

Gerçekten yoruldun, halin yok. ne güzel hayaller kurmaya, ne çamurdan şekiller yaratmaya. Pis sokaklarda yerlerde sürünüyorsun sadece. Kimse de gelip toplamasın artık, istemiyorsun.

İğrenç hayatlar, iğrenç insanlar. Bir yerlerde kaldın, lanet olsun. Eskiden en azından bir güzelliği vardı her şeyin. Böyle yazınca hatırladın. Kötü de olsa yaşadıklarını yazar, okur keyif alırdın bir yerde. Şimdi hepsi boktan geliyor. Nefret ediyorsun kendinden. Herkesten. Eskiden her şeyini saklardın. En ufak düşüncelerini, senin için değerli olanları. Çok zor paylaşırdın insanlarla. Şimdi her şeyin ortada. Yaşananlar ortada, hissedilenler ortada. Dağınıklığın sadece kendi içinde bile değil, toparlayamıyorsun. Herkese, her şeye bulaştırdın. Şimdi uzaktan bak öyle.

Neyse, sen yabancı değilsin. Anlarsın. Senin için üzülüyorum… “Kendimi tanıdım”... Çok kuru olacak ama bu da senden sonra ağzıma yapışmış bir söz, kendine iyi bak...

yaşama hevesinin kaçması kısır döngü

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.