Duygu Sökmen

Düşünceler

Göreceli Güzellik

10 Haziran 2018 - 21:23

Duygu Sökmen

2 dk.

Her gülümsemende açığa çıkan ışıkların çıkarttığı manzarayı dünyanın hiçbir yeri sunamaz buna eminim. Gittiğimiz, gördüğümüz her yer bize muazzam gülümseyecek anılar biriktirmiş olabilir ama dünyada en güzel yeri bile görmüş olsam o yerdeki sensizlik, her türlü güzelliğin en büyük kusuru olur benim için. Bir denizle buluşabilecek en gözde dağlar bile en kusursuz biçimde sadece senin gözünün yansımasından görünür.

En sevimli tabiatların hepsinde kahkahan yankılanıyor sanki. Doğuştan görkemli her yapıt en mutlu hazinelerini bağışlamışsın gibi mahcup ve masum duruyor, bütün minnettarlığı ile gülümsüyor. Sanki sen olmasan onlar da biliyor bu kadar güzel olamayacaklarını. En çok ben fark ediyorum bunu ve bana bunu bağışladığın için teşekkür ediyorum sana. Senin olmadığın bir güzelliği görememek eksik bıraksa bile beni, seninle tattığım bütün manzaralar telafi ettiriyor bu eksikliği.

Bütün eserlerin şahı tek bir renge bürünüyor ve önemli olan tek şey, çizgiler olarak kalıyor. Çünkü senin gözlerinden bakınca tek renk kahverengi ve bütün giriftler tek bir şekil olarak kalıyor. Görüntülerin her bir taklidi gözünde bir minnetle ışıldıyor.

En temiz hayaller gibi yeşermiş bütün yalın zarafetleri sunan muhteşemliğin getirdiği kıymetli mutluluklarla yaşatıyor beni. Bu güzelliklerle kurduğun bütün bağlamlar her sevincin simgesi yapıyor seni. Her şey iki heceye bölünüyor sanki seninle. Aşk iki hece, güzellik iki hece, mutluluk iki hece, sonsuzluk iki hece ve hepsi, hepsi de gözlerinde.

aşk doğa güzellik manzara duygu sökmen ışıltı kahverengi göz

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.