Dünya Pamuk

Deneme

Saat 19:45

15 Haziran 2017 - 23:55

Dünya Pamuk

2 dk.

Onlarca sözcük geçmesi gerekirken aklımdan, yalnızca adın geçiyor.

Mesela renkler arasından yeşili gözlerin için, kumralı da tenin için ayrı seviyorum.

Bu şehrin sokaklarının adı seninle başladığı gibi; en iyi şairler, şiirlerinin en az bir satırında senden söz ediyorlar.

Gün 24 saat olurken herkese, bana geceleri de dâhil edersek bir hayli fazla olup gün batımında, sana daha fazla anlam yüklüyorum.

Gülümsüyorsun.

Ben, üstümdeki kırgınlığı soyunuyorum sana; en derin yaralarıma merhem sürüyor kirpiklerin; içimi ısıtan bakışlarının perde arkasından seyrediyorum hayatı ve sen, bunlardan habersiz yalnızca gülümsüyorsun...

Teslimiyet kelimesinin sözlük anlamından çıkmış gibisin.

Bazen de oturup seni yazarım.

Ben yazdıkça kalem dile gelir, kâğıtlar hayrete düşer seni okuyunca, odama kokun yayılır gizliden, bir şarkı açarım bazen; o söyler, ben sana kadeh kaldırırım.

Bazen de oturur seni izlerim.

Daha önce hiç yaşamamışım hissi kaplar göğsümü, “Sen daha önce neredeydin?” sorusu sığar içime; tüm şehre sığmayacak özlemini, gecelere sığdırmaya çalışan gönlüm...

Bana mükâfat gibi gelen, sana diz çökmekte hazır kıta bekleyen gözlerim, şimdilerde pencere pervazlarında sana şarkı söylüyor.

İç çekiyorum. Bugün, mat bir Çarşambadan başkası yok elimde; bir de yatağın sağ tarafında kalan kokun...

Uyumuyorum. Biliyorum.

Sabahın en erken saatinde kapımda, elinde o beni içimden kavrayan gülüşünle, cebinde sade bir simit parası ile geleceksin.

Rutin olan ne varsa başa saracak ve en başından yeniden seveceğim seni… Hoş, ben hep severim seni. Güzel severim.

Baharat kavanozunda kalan bir tutam tuz gibi tat olursun; aşıma ekmek, günüme günaydınsın sen; geceme 37’sinde hoyrat bir adam…

Bekliyorum.

Kaburgamı fazla görüyor göğsüm, senin gelişini gördüğüm zaman; pazar günlerinin, ertesi sabaha uyanmaması için duayı dualara ekleyen ben, her kapı çalışında sana yeniliyorum.

Saat 19:45. Yoksun. Olsun.

Sabah olur, açarım penceremi; gözlerim, gözlerine düşmese de ömründen öperim seni…

sabah yatak simit dünya pamuk baharat

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.