Büşra Topal

Düşünceler

Yara İçinde Yara Açan Ellerin

18 Mart 2021 - 21:05

Büşra Topal

2 dk.

Bir güneş olduğundan habersiz doğuşun. Kaç hayatı yok etmeye yetecek yangınların? Senden vazgeçtiğim gecelerin sabahına, fotoğrafını öperek uyandım. 

 

Seni ne kadar sevdiğimi biliyorsun; bir gün kör kalsaydın sana göz olur, ellerin olmasaydı sana el olur yine seni sevmeye devam ederdim. Oysa tüm bunlar olsaydı sen bile kendini sevmezdin. Bir kuştan daha cesur ve hafiftin, tüm yeryüzünün arasından geçirip dünyanın ötesindeki ülkene götürdün beni. Nihayet evime gelmiştim. Bir gülüşünle bağ, bahçe yaptım kuraklıkları. Dört duvardan daha sağlamdı sardığında beni kolların. Bir gün yok oldun. Ben yokluğunda; üzerime yıkılan binalar buldum. Doğduğum eve döndüm, artık binalar yıkılmıyordu ama orada da içimde hiç bitmeyen depremler buldum.

 

Geçmişi bir bavula koyup yola çıkmak istedim. Ağzını kapattım, taşıyamayacak kadar ağırdı. Hepsini boşalttım ama yüküm hafiflemedi. Bir defterde fotoğrafın kalmış, bu yüzden yüküm eksilmedi.

Seni her şeye rağmen seviyordum. Ama sen ellerimi tutmamak için elsiz, bana bakmamak için kör oldun. Bense beni terk ettiğin evi bile terk edemedim. Artık burada huzur bulamam dediğim halde, gidemedim o evden. Başıma yıkılsa da kolonlarını ellerimle tutmaya çalıştım. Her gece tek yatsam da beraber uyuduk. Sonra bir gün kaburgalarımın arasına sıkışmış binlerce acı gibi en büyüğüyle sen de yerini aldın orada. Tüm vücudum ziyan, orası hariç. Bu kadar acıya nasıl dayanabiliyor kalbim?

 

Ben seni hala seviyorum, sen yoksun. Seni de anlıyorum; hiç sevilmemişsin, gerçek sevgiyi görünce ne yapacağını bilmeden, duvardan duvara vurdun. O koskoca geçen zamanda bir başka duvara daha fırlatacağın ben kalmadım. Sen yalnızca sana verdiğim sevgiyi değil, büsbütün sana aşık olan beni de öldürdün. Bıraktığın izleri takip edip evime dönmeyi istedim, olmadı. Diğer olmayan her şey gibi.

 

Ama hala bir yerlerden çıkıp gelmeni bekliyorum. Oysa seni kaç kere gömdüm ve mezarını kaç kez ziyaret ettim.

aşk ayrılık büşratopal dünyanın ötesindeki

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.