Büşra Topal

Düşünceler

Gün Yarına Yakın

02 Mayıs 2018 - 22:07

Büşra Topal

2 dk.

Günün birinde bir şarkı çalıyor bir yerlerden. Anımsıyorum o şarkının beni bir zamanlar ne denli yıktığını. Karanlık bir geceden aydın sabaha uyanıyorum. Anımsıyorum bazı geceler hiç sabah olmazdı. Tanıdık yüzlerle karşılaşıyorum yolda yürürken; sanki o suretler hiç yakmamış canımı gibi geçiyorum yanlarından. Kalbimde bir sızı, bir acı hissediyorum; uzun zaman geçmiş olduğu için tanıdık geliyor sadece, çok acıtmıyor.

Çoktan unutulmuş bir şiiri hatırlıyorum birdenbire. Sayfalardan sildiğim hâlde hafızamda ilk günkü gibi yer ediyor hâlâ. Dilime dolanıyor her bir cümlesi. Sol gözümden akıtmayı başarıyor hâlâ o şarkının tınısı.

Beni büyütmüş her şeye teşekkür ediyorum her gece.

Ağaç bile kırılan dalı yerine yeniden koyarken yaşayan insan, bir acının çürüğünü beslememeli.

Hiçbir yere varamayız geçmişe tutundukça.

Acıya yenik düşülen kaç gecem varsa sabahı oldu. O güneş, aynı umutla doğdu yeniden. Beni ağlatan her şeyin karşısında dimdik ayaktayım artık. Üstünden kaç zaman geçerse geçsin anımsadığım hangi duygu varsa canımı acıtmaya devam ediyor hâlâ ama yakmıyor. Üstesinden geldik geçmişin. Yaralar kapandı. Bir daha canımı acıtacak şeye karşı zırhımı kuşandım. Benimle bir yıldır yaşayan kaç anı varsa suretinde yansıyan o sahteliğin ardına sakladım. Çizip yaşattığım kaç resim varsa düşüncemde idam ettim perdelerin altında. Ellerimi kirletmeden kazdığım topraklara sokulup kaybolsun şiirler. Varlığın bundan sonra sadece yağmur, bende mevsim hep yaz. Unuttum, artık düşüncelerim ağırlığımdan az.

aşk gece düşünceler yarın yakın gün büşra topal

Yorumlar

Yorum yazabilmek için yapmalısın.